Jak wysłać PITy przez Internet?

Jak wysłać PIT przez Internet? To bardzo proste, od kilku lat może to zrobić każdy, nie jest wymagany podpis elektroniczny ani żadne specjalne oprogramowanie lub urządzenie.

Urzędowy system e-deklaracje to system który pozwala wysłać dokumenty PIT drogą elektroniczną z pełnym zachowaniem bezpieczeństwa. Autoryzacja naszej operacji – czyli nasz „podpis” odbywa się poprzez podanie informacji, które znamy tylko my oraz Urząd Skarbowy np. podanie dokładnej kwoty z konkretnej rubryki zeznania PIT z lat ubiegłych.

Czy e-deklaracje pomogą wypełnić PIT?

Urzędowy system e-deklaracji to narzędzie do składania gotowych zeznań podatkowych oraz innych dokumentów podatkowych, nie pomaga on wypełniać zeznań, z wyjątkiem prostych operacji matematycznych. System ten zastępuje: stanie w kolejce do urzędu oraz panią w okienku w urzędzie lub na poczcie. Niestety nie zastępuje księgowej, która podpowie jak sobie poradzić z tymi formularzami.

Jeśli chcemy wygodnie wypełnić swoje zeznanie, pobierzmy program PITY 2016 dostępny na tej stronie. Łączy on funkcje pomocy przy wypełnianiu oraz przez wbudowany urzędowy system e-deklaracji pozwala złożyć PIT przez Internet.


>> Pity 2016/2017 <<

Czy to bezpieczne? A co z potwierdzeniem?

Jest to sprawdzona metoda stosowana od kilku lat z rzędu, coraz więcej osób przekonuje się do wysyłki PITu przez Internet. Program dostępny na tej stronie to program, z któego co roku korzysta setki tysięcy użytkowników. Zapewnia on bezpieczne połączenie do urzędowego systemu e-deklaracji i jednocześnie umożliwia pobranie dokumentu potwierdzającego dotarcie naszego PITu do urzędu skarbowego. UPO – urzędowe poświadczenie odbioru to dokument, który po kilku chwilach pobierzemy z programu i wygodnie wydrukujemy lub zapiszemy na dysku komputera. Dzięki temu będziemy mieli dowód, że PIT złożyliśmy w terminie i prawidłowo.